Zakletá princezna aneb Xena vs Žena

Na tohle téma se chystám už celkem dlouho. Vlastně ve mně pobublává od chvíle, co mě s ním oslovil jeden můj kamarád, kterého zaujala moje životní proměna z drsné ženské bojovnice (mužatky) na znatelně citlivější a jemnější ženu. Tímto Ti, Karle, děkuju za podnět k přemýšlení a bližšímu prozkoumání Xeny v mým životě. 

Xenu, princeznu bojovnici, jsem milovala odmala. Byla krásná, silná, drsná a neohrožená. V minulosti by mě nenapadlo, že bych mohla být někdy jako ona. Postupem času jsem se jí stala. Sama jsem byla bojovnice i princezna. A byla jsem i krásná. Prostě nenajdeš fotku, kde bych ze zápasu nebo sparingu vylezla s opuchlým ksichtem. Vždycky jsem zápasila “na krásu” 😀 

Lucy Lawless v seriálu Xena

Žila jsem tedy život plný boje, zápasů, pokořování soupeřek, dotýkání se osobních limitů a překonávání sebe sama. Někdy se mi dařilo víc, někdy míň. Odbouchala jsem si něco kolem 120 zápasů a ve svý nejlepší formě vyhrála Světový hry v kickboxu, stále zatím jako jediná Češka (trochu ego feed :D) ..fakt jsem byla jako Xena !! 

„Mocná princezna zocelená žárem bitev. Síla, vášeň, nebezpečí.“

Přes to jsem, i se všemi těmi sportovní úspěchy, pomalu rostoucí popularitu a personou drsný holky, nebyla spokojená. Něco mi chybělo. Jako bych měla někde v sobě černou díru, kterou jsem nebyla schopná zaplnit. Všudypřítomnej pocit prázdnoty. 

Sport, kterým jsem žila, se pro mě stal utrpením číslo jedna a já se ptala sama sebe, proč ho pořád dělám. Musela jsem dělat něco, co mě činí nešťastnou ..proč???

Vydala jsem se na svojí cestu za hledáním odpovědí na otázky „proč?“.

Postupem času jsem pochopila, že princezna bojovnice je tady proto, aby mě chránila. Tuhle drsnou slupku jsem si vytvořila kvůli tomu, aby mi poskytovala pocit bezpečí, o který jsem přišla, když jsem byla zranitelná. 

Jako mnoho dalších žen si v sobě nesu zranění, který byly na tak hluboký úrovni, že jsem je vytěsnila. Měly zároveň velký podíl na tom, kým jsem byla. 

Byla jsem žena, která měla potřebu být silnější než většina mužů. Jaký muž by ublížil ženě, který se bojí, no ne 😆?? Dotáhla jsem to tak daleko, že jsem mužům brala koule jenom svojí přítomností. Resp – muži se vedle mě kastrovali sami. 

Pak to vypadalo jako: Tybláho, ty máš ramena, to abych se tě bál nasrat, že mi jednu cákneš!! 😆

Ano, prima, byla jsem neohrožená. Pochopitelně to mělo i svojí stinnou stránku. A to takovou, že aby mě nějaký muž doopravdy zaujal, musel být „víc chlap“ než já. A protože jsem ty koule měla fakt velký, byl to celkem oříšek🥹

Pochopila jsem tedy, že drsná princezna bojovnice je takový moje brnění, který mě chrání před světem. A vlastně i před životem, protože mě akorát držela v režimu “přežít”. Tak jsem přežívala 🙂 

Abych mohla život žít naplno, bylo třeba, abych zpátky získala to, čeho jsem se zbavila. Ženskost, citlivost, zranitelnost. 

Propojení se s mojí ženskou podstatou podstatou znamenalo, že se Xeny musím  vzdát. 

Xena snad není žena?!

Ano i ne.

Ano, je krásná. Ano, je sexy.

Ale je to „mužatka“. 

K vysvětlení si vezmu na pomoc téma polarity.

Svět je v rovnováze. Žijeme ve světě, kde vše existuje ve dvojím provedení. Říká se tomu dualita. Vše má svůj protiklad a tyto protiklady jsou vzájemně vyvážené (den a noc, Slunce a Měsíc,…). 

Princip rovnováhy je nejčastěji zobrazován v podobě symbolu jin jang ☯️

Jin jang vyjadřuje přítomnost dvou dimenzí, které spolu po vzájemném spojení tvoří celek. Ačkoli jsou jin a jang vůči sobě v opozici, vytváří jednotu a vzájemně se doplňují. 

Tento princip proudí celým životem a nastoluje rovnováhu. 

Sexuální energie je také vyvažována tímto principem a je polaritně rozdělena na ženskou (jin) a mužskou (jang). 

Mužská i ženská polarita je v každém z nás. V každé ženě je zároveň obsažena část mužská (maskulinní) a v každém muži je obsažena část ženská (femininní). A obě tyto kvality jsou vůči sobě v určitém poměru. Takový optimální stav je, když jsou v rovnováze. Z takovýho člověka pak cítíme balanc, soulad. 

Stává se ale, že naše vnitřní nastavení může být opačné než je naše fyzická podstata. V důsledku to potom vypadá tak, že muži jsou zženštělí a z žen se stávají mužatky. 

A to je přesně případ Xeny, princezny bojovnice. Velmi krásná žena, která disponuje maskulinními kvalitami. Síla, svaly, nebezpečí, tvrdost, zocelení žárem bitev, styl boje velmi velmi mužský 😀

Ve chvíli, kdy jsem si dovolila opustit Xenu, princeznu bojovnici, a přiblížila se k jejímu opaku, začala jsem se cítit celistvě a naplněně. Začala jsem žít a ten život si radostí užívat.

Ne nebylo to jednoduchý 😀 .. musela jsem jít místo síly, slabosti a zranitelnosti. Musela jsem najít důvěru ve svět, že není tak nebezpečnej jako tehdy, kdy se zrodila princezna bojovnice. Dovolila jsem si opustit roli zraněného dítěte, dospět a zrušit tak kletbu, která mne provázela velkou část mýho života. 

Tohle je vzkaz pro všechny zakleté princezny – venku na tebe čeká poklad. Musíš ale opustit svojí věž a vydat se na cestu ♥️

Baví tě medojedí #desnedlouhyslinty ?? 

Pak nepochybuju, že eBook JAK MÍT U PRDELE po medojedsku zhltneš jedním dechem!

Nauč se žít svůj život tak, jak chceš, bez ohledu na to, co si o tobě myslí ostatní. Změn svůj život a užívej si ho v duchu medojedího uprdelismu. 

Napsala jsem tento eBook, aby ti pomohl užívat si život bez zbytečných nasraností, se kterými se potkáváš. Vysvětlí ti taky, jak být sám sebou bez ohledu na to, co si o tobě myslí ostatní. Chceš změnit svůj život a začít si ho tvořit podle sebe? Jde to! Skrze eBook se dozvíš, jak na to. 

Zvu tě do světa medojedí svobody a uprdelismu!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů