Může být noční můra darem?

Budím se v brzy ráno ze snu s hlasitým pláčem. Bolest ze snovýho prožitku je pořád hodně silná. Následně se pláč z bolestivých emocí mísí s pláčem z úlevy a vděku. 

Můj muž je ihned vzhůru a utěšuje mě. Třesu se pláčem a mezi vzlyky se snažím vymáčknout, co se stalo. Ve chvíli, kdy jsem schopná mluvit, vyhrknu ze sebe: 

“Zdálo se mi, že jsi zemřel…”

Martin je brzo po dramatickým probuzení ready, aby mě podpořil. Pokračuju se sdílením .. 

Rodiče mi oznamují, že jsi zemřel. Jel jsi odněkud v noci domů a měl jsi autonehodu. Okamžitě začínám brečet. Je to neskutečná bolest. Připadám si jako rozervaná. Zoufalost, bezmoc, agónie. Chci umřít. 

Celá situace je doprovázená pocitem “a je to tady” a napadají mě myšlenky, že jsem si tím projít musela. Že jsem si to přivolala. 

Přeju si abych se z toho probudila, zkoumám jestli nejsem náhodou ve snu nebo jestli jsem nepožila nějakou psychedelickou látku. Ne, je to realita. Moje milovaná bytost, můj muž zemřel. 

Pláču. Strašně moc to bolí. Napadá mě myšlenka – slíbil jsi mi, že na sebe budeš dávat pozor. Nedodržel jsi slib. Nevím jak zvládnu příští týden terapie. Nevím, jak bez tebe zvládnu žít. Nevím kde vezmu sílu pokračovat dál. 

Cítím bolest a obrovskou prázdnotu. 

Pláču. Říkám matce, že nemám vůbec chuť žít a že nevím jak mám pokračovat dál. Pláču a říkám, že chci zemřít

Matka mi říká: Máš všechno, co potřebuješ k životu. 

Zvedá se ve mně vlna nevole, připadám si nepochopena a chystám se na konfrontaci s matkou.. 

Tím sen skončil a já se probudila.

Zase pláču. Když ustává pláč, zaplavuje mě vlna vděčnosti, že jsem zpátky a můj muž žije. Cítím vděk za to, že tenhle sen ke mně přišel

Zní to šíleně? Jakože může někdo být rád za sen, ve kterým se potkává se svým největším strachem? Jak někdo může být rád za noční můru? Co když je to předzvěst něčeho špatnýho? 

Osobně mám ke snům velmi vřelej vztah. Vím, že sny jsou způsob, jakým se mnou komunikuje moje duše. A dělá to skrze symboly. Ne, nemám doma žádný snář, protože snářům nevěřím. Pro každého člověka totiž různé symboly můžou mít různý, specifický význam. A důležitý je to, co danej symbol znamená pro nás. 

Je pochopitelný, že u mnoha lidí může symbol smrti vyvolat paniku. Obavu, že jde o špatnou předzvěst nebo znamení, že se stane něco hroznýho. Že sen předznamenává něčí smrt. 

V případě smrti jako symbolu zůstávám naprosto klidná. Smrt je pro mě symbol transformace. Nějaká struktura zaniká a jiná vzniká. Takže tenhle sen je pro mě spíš důvod k oslavě, protože ve mně umírá něco, co již dále nepotřebuju. 

Zpráva, kterou jsem od své duše pochopila je, že přerámcovávám svůj závislostní vztah.

Vždycky jsem měla, z mýho pohledu, moc krásný partnerský vztahy. Co jsem nevěděla bylo, že se v nich vyskytoval celkem podstatnej prvek, a tím byla závislost na partnerovi. Tu jsem odhalila až ve chvíli, kdy jsem se dala na svou sebezkušenostní cestu. Nebyl to pro mě zas až tak velký objev, vlastně mi to dávalo docela smysl. 

Už jako malá jsem probrečela všechny tábory a školy v přírodě. Chtěla jsem domů za mámou 🙂 Ve chvíli, kdy jsem začala randit se moje závislost na matce přenesla na partnery. 

Tak nějak jsem tušila, že dřív nebo později se s tímhle tématem budu muset konfrontovat. Ale po mnoho let jsem neměla důvod. Moje závislost mě nijak neobtěžovala, takže jsem se věnovala jiným tématům. 

Až posledních pár měsíců jsem se dostala do bodu, kdy mi moje závislost na mým muži začala vadit. Pocítila jsem, že mi bere svobodu. A tedy to byl pro mě impulz věnovat tomuhle tématu zvýšenou pozornost. 

Tím, že jsem se tomu vůbec jenom otevřela, se mnou začala moje duše na tohle téma víc komunikovat 🙂 A celá ta práce vede k tomuhle snu. Oslavuju proto, že téma závislosti je ve fázi transformace. Asi nemůžu říct, že by bylo hotovo 😀 cítím, že si to vybere ještě nějakou pozornost. Protože – jedná se o můj největší životní strach.

Možná se do snu budu muset ještě párkrát vrátit, abych integrovala ten prožitek a pocity, který z toho vzešly. Ale vím, že to dokážu. A pak budu zase o kus celistvější a svobodnější. 

Pro zajímavost jsem se podívala do nějakých online snářů na výklad snu o smrti 😀 

dlouhý život

Zkáza, dobro se dobrem oplatí

Jste příliš obětaví. Pro svého přítele či přítelkyni byste se rozdali. Sami byste se obětovali, avšak právě zde je zakořeněný problém. Máte strach z vlastního selhání – ze vztahu.

přátelé se od tebe odvrátí

Opravdu doporučuju se na snáře vysrat a hledat vlastní význam snu 😀

CO JE TO SEN? 

Sny jsou řady zvuků, obrazů, myšlenek a emocí, které zažíváme v mysli, když spíme. Mohou se nám zdát sny o komkoli a o čemkoli. Můžeme létat, mluvit se zvířaty, navštěvovat různá místa, .. možnosti jsou nekonečné. Do našich snů může vstoupit cokoli – s výjimkou logiky a rozumu. 

Názory jsou různý. Někdo tvrdí že sny jsou bezvýznamný vedlejší produkt našich mozkových funkcí. Já se přikláním k tomu, že sny maj silný emocionální a psychologický význam. Že skrze sny s námi komunikuje naše duše (nevědomí). Věřím, že sny nám pomáhají vyrovnávat se s realitou a s naším bdělým světem. Pomáhá nám vyrovnat se stresem a díky tomu dosáhnout větší psychické a emoční rovnováhy. (Nedostatek REM spánku – fáze, která nejvíc souvisí se sněním – může údajně vést k úzkostem)

Kromě terapeutického účinku sny mohou pomoci i při řešení problémů a v oblasti kreativity. Sama, když řeším nějaký problém, dávám si před spaním snový záměr a přijde sen, který je mi inspirací k řešení danýho problému. 

Líbí se mi příklad amerického vynálezce Isacca Merritta Singera, který je známý díky svému přínosu k vývoji šicího stroje. Singer měl sen, ve kterém byl uvězněn v táboře pirátů a viděl, jak jednotlivci používají velké, pohyblivé háky, které se v závěsu pohybovaly nahoru a dolů. Tento sen ho inspiroval k vytvoření mechanizmu na šicí stroj, který byl založen na pohybu háku nahoru a dolů. Tento nový přístup k šicím strojům byl efektivnější než předchozí modely a vedl k masovému rozšíření šicích strojů v průmyslu i domácnostech.

Další level, jak pracovat se sny, může být lucidní snění. Lucidní sen je stav, ve kterém si uvědomujeme, že jsme ve snu. Díky tomu si pak ve snu můžeme dělat, co sami chceme. 

A můžu říct, že zkušenost, kdy mě ve snu terapeutuje moje vlastní duše, pro mě byla nesmírně obohacující :))) 

Děkuju svojí duši za to, že je tak laskavým parťákem a průvodcem. 

Baví tě medojedí #desnedlouhyslinty ?? 

Pak nepochybuju, že eBook JAK MÍT U PRDELE po medojedsku zhltneš jedním dechem!

Nauč se žít svůj život tak, jak chceš, bez ohledu na to, co si o tobě myslí ostatní. Změn svůj život a užívej si ho v duchu medojedího uprdelismu. 

Napsala jsem tento eBook, aby ti pomohl užívat si život bez zbytečných nasraností, se kterými se potkáváš. Vysvětlí ti taky, jak být sám sebou bez ohledu na to, co si o tobě myslí ostatní. Chceš změnit svůj život a začít si ho tvořit podle sebe? Jde to! Skrze eBook se dozvíš, jak na to. 

Zvu tě do světa medojedí svobody a uprdelismu!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů